AVT kroužek 2023/2024

Blíží se konec školního roku, a proto se pokusím shrnout, co se tento rok povedlo žáky naučit v audiovizuálním kroužku. Začali jsme obsluhou fotoaparátu, seznámili jsme se se základním softwarem a nakonec jsme si zkusili i pár projektů (k dipozici pod článkem i se starší Policií v akci- Sedliště).

V rámci postprodukce jsme používali program Sony Vegas- stříhali jsme video, obohacovali jsme ho o různé efekty, naučili se ho renderovat, vytvářet titulky a popisky. Při práci s fotografiemi jsme pracovali s Photoshopem- žáci se učili kolorovat snímky, vytvářet různé fotomontáže.

Velkou předností naší školy je vybavení v podobě "green screen" (zeleného plátna), které nám umožnilo vytvořit zpravodajství. Obsluhu fotoaparátu a fotografování si žáci v praxi vyzkoušeli při vítání nových žáků naší školy. Ale mimo to, že jsme se učili, jsme si užili i plno zábavy.

Mgr. et. Mgr. Michal Bařina

Poslední změna: 30.05.2024 - 18:00 Zpět