Ergoterapeut u Včelek

Děti měly za úkol zjistit povolání svých rodičů a něco k tomu kamarádům říct. Zazněly různé profese, známé, ale i takové, co si děti neuměly představit.

Jedním z takových je povolání ergoterapeuta. Oslovili jsme ochotnou maminku, paní Barboru Vávrovou a ta, v rámci zážitkového učení, se svým povoláním přišla děti seznámit.Pomocí demonstračních obrázků se dozvěděli, co toto těžké slovo znamená. Terapie, která je určená lidem různého věku s postižením. Je zaměřená na rozvoj hrubé a jemné motoriky, koordinaci těla, vnímání a senzomotoriky.Přímou ukázku terapie si děti vyzkoušely pomocí terapeutických pomůcek. Seznámily se s masážními míčky, balančním diskem, polokoulí, stavěcí věží. Nemohla chybět senzomotorická dráha na cvičení rovnováhy, korekci vad a masáž chodidel.

Děkujeme paní Vávrové, že si na nás udělala čas, naučila nás, jak si protáhnout tělo a zůstat dlouho zdraví a pružní.

Iveta Polachová, MŠ Sedliště

Poslední změna: 25.06.2024 - 13:50 Zpět