Informace k zahájení školního roku 2024/2025

Informace o provozu mateřské školy

• Školní rok bude zahájen 2.9. 2024 v běžném režimu, dle provozní doby MŠ, Obecné informace.
  • Prosím zákonné zástupce, aby respektovali zejména zavírací dobu MŠ. Příchody pro děti si plánujte tak, aby dítě nebylo vystavováno vašemu stresu z toho, že nestíháte.
  • Veškerou vnitřní dokumentaci mateřské školy (řády a směrnice) naleznete zde, Dokumenty, nebo ve složce soubory v aplikaci Školka v mobilu a také na nástěnkách v MŠ. Zákonný zástupce, první den příchodu do MŠ, stvrdí svým podpisem, že se s dokumentací seznámil.
  • Rozdělení dětí do tříd naleznete v příloze této zprávy.
  • Seznam věcí, které děti potřebují pro pobyt v mateřské škole naleznete zde, Obecné informace.
  • Na pedagogické radě, ze dne 26.8. 2024, byl projednán poplatek do třídního/kulturního fondu, který je stanoven částkou 500,- Kč na dítě. Prosíme o úhradu do 30.9. 2024 a to třídním učitelkám dětí. Fond je používán na kulturní program dětí (divadélka, kouzelník, muzikohrátky, …).

Informace k úplatě

• Výše úplaty je stanovena částkou 650,-Kč, nezapomeňte si prosím upravit trvalé příkazy.
  • Informace k úplatě školného naleznete zde, Obecné informace. Prosím dbejte na zadání jména dítěte do poznámky pro příjemce, paní účetní se tak platby lépe dohledávají.
  • Je vydána nová směrnice o úplatě za předškolní vzdělávání. Doporučuji se s ní seznámit, změna se týká zejména toho, že o výši úplaty nově rozhoduje zřizovatel školy a nových možnostech v prominutí úplaty.
  • děti vzdělávající se ve třídě DELFÍNKŮ školné neplatí!!! Prosím o zrušení trvalých příkazů.

Aplikace školka v mobilu

• Aplikace slouží, ke komunikaci mezi mateřskou školou a zákonnými zástupci dětí.
  • Slouží k odhlašování dětí z docházky, které je u předškolních dětí, povinné!
  • Najdete zde fotogalerii své třídy.
  • V souborech naleznete dokumentaci týkající se mateřské školy.
  • Tato aplikace je základním komunikačním prostředkem, proto je NUTNÉ, aby jí, alespoň jeden ze zákonných zástupců používal.

Školní stravování

• Provozní informace školní jídelny, naleznete zde Školní jídelna.
  • Odhlašování ze stravy probíhá přes portál Strava.cz | Jídelníčky.
  • Odhlašování ze stravy není propojeno s odhlašováním z MŠ, rodič si stravu odhlašuje sám.
  • Neodhlášená strava Vám bude účtována v plné výši, viz. „Směrnice u úplatě za stravování“.
  • v případě, že si rodič při prvním dni nepřítomnosti dítěte nestihl odhlásit stravu, může si, po předchozí domluvě, stravu vyzvednout. Druhý den již jídlo propadá.

Přeji příjemný vstup do nového školního roku

Alena Kapsiová, DiS., zástupkyně ředitele pro MŠ

Poslední změna: 28.08.2024 - 15:33 Zpět