Kroužek keramika

Většinou se věnujeme tématům v rámci ročních období i tradic (např.misky, zvířátka, trpaslíci, podzimní motivy, ván.ozdoby, zvonečky, vánoční motivy – ježíšek sněhuláci ajj., masky, jarní motivy, hrnečky). Dále si náměty žáci vybírají sami a jsem jim nápomocná v realizaci. Podle věku žáků rozpracováváme prostorové věci nebo reliéfy, větší vypálíme a malujeme engobami, drobnější si po vypálení děti pomalují akrylovými barvami. Prioritní zaměření je na prožitek z tvorby a haptické vlastnosti materiálu, vzniklé výrobky plní představy žáků z 1. i 2. stupně.

Anotace:

- seznámení s keramickými technikami podle dovedností a věku - práce s různými druhy hlín, různé keramické techniky, plošné a prostorové práce - dekorování keramiky - vpichy, razítkování aj. - glazury, šlemy

Poslední změna: 13.05.2024 - 19:01 Zpět