Předčtenářská gramotnost

Rozvíjení předčtenářských dovedností

Mnoho rodičů si stále v souvislosti s předčtenářskou gramotností vybaví především práci s knihou. V mateřských školách se ale nenásilným a přirozeným přístupem učitelek rozvíjí u dětí předčtenářské dovednosti, a tím i schopnost jejich aplikace do běžného života. Závazné informace a stěžejní úkoly k uvedené vzdělávací oblasti čerpáme z bohaté nabídky Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, doplněné o flexibilitu, fantazii a metodickou zdatnost učitelek mateřské školy.

V naší mateřské škole se chceme zaměřit na rozvoj znalostí a dovedností potřebných pro budoucí čtení a psaní. Každá třída si bude vytvářet vlastní aktivity a činnosti, které během celého školního roku budou podporovat právě tuto vybranou oblast vzdělávání. Dále budeme společně uskutečňovat celoškolní projekty, které budou podporovat spolupráci nejen mezi učitelkami, ale hlavně mezi rodiči, dětmi a mateřskou školou. Dále pak chceme navázat bližší spolupráci se základní školou, místní knihovou a širší veřejností (domovy pro seniory, odborníci z praxe atp.).

Poslední změna: 27.09.2024 - 08:12 Zpět