Mgr. et Mgr. Veronika Fajkusová

• telefon: 774 140 916
  • e-mail: veronika.fajkusova@skolasedliste.cz
  • konzultační hodiny: po předchozí domluvě
  • schránka důvěry: schranka.duvery@skolasedliste.cz​​

Školní psycholožka vykonává činnosti konzultační, poradenské, diagnostické, metodické a informační. Pracuje se žáky, pedagogy i rodiči. Dokumentaci o svých činnostech vede v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů a etickým kodexem školního psychologa.

Mezi činnost školní psycholožky patří zejména:

Konzultace a poradenství ohledně vzdělávacích, vztahových či osobních problémů žákůprevence školního neúspěchu žáků

• techniky a hygiena učení
  • psychologická podpora pro dlouhodobě selhávající žáky ve vzdělávání
  • úzkosti, strachy, fobie, relaxace, zvládání stresu

Krizová intervence pro žáky, rodiče a pedagogické pracovníky v psychicky mimořádně náročné situaci

• jedná se o první psychologickou pomoc v působnosti školy
  • cílem je emočně stabilizovat a odkázat v případě potřeby na další odbornou pomoc
  • rodiče jsou o krizové intervenci u žáka vždy bezprostředně informováni

Diagnostika klimatu ve třídách a práce s třídními kolektivy, vyhodnocování evaluačních šetření

• spolupracuje s třídním učitelem při aktivitách třídy a provádí diagnostiku třídního kolektivu
  • pořádá pro žáky tematické výukové bloky zaměřené na duševní zdraví, emoční zralost, či vztahy
  • podílí se na přípravách, realizaci a vyhodnocování evaluačních šetření konaných ve škole

• Od října bychom rádi nabízeli žákům možnost navštěvovat zájmové kroužky. Naše škola bude nově spolupracovat se Střediskem volného času Vratimov, které v naší škole zřídí svou pobočku. Nabídka kroužků u nás ve škole bude závislá na našich materiálních a prostorových podmínkách. Abychom mohli kroužky nabídnout, potřebujeme vedoucí a trenéry. Proto si dovolujeme oslovit veřejnost s nabídkou vedení kroužků. Pro více informací "Číst více".
  • Vážení rodiče,
    z důvodu skončení funkčního období členů školské rady vyhlašuje ředitel školy, v souladu s § 167 odst. 4 školského zákona, volby do školské rady na nové tříleté funkční období.

Podrobnější informace na "Číst více".
    věnujte prosím pozornost informacím k zahájení školního roku 2024/2025 (pokračujte na "číst více").